Wybierz region

Wybierz miasto

  Kradzieże na BP jak były, tak są

  Autor: (greg)

  2006-03-07, Aktualizacja: 2006-03-06 18:48 źródło: Dziennik Zachodni

  Dwa tygodnie temu napisaliśmy o pladze kradzieży paliwa na stacjach BP. Od tego czasu niewiele się w tej sprawie zmieniło. Kradzieże jak były, tak są i nie widać żeby centrala BP w Krakowie zbytnio się całą sprawą ...

  Dwa tygodnie temu napisaliśmy o pladze kradzieży paliwa na stacjach BP. Od tego czasu niewiele się w tej sprawie zmieniło. Kradzieże jak były, tak są i nie widać żeby centrala BP w Krakowie zbytnio się całą sprawą przejęła.

  Przypomnijmy. Tylko w ubiegłym roku na stacji BP przy ul. Katowickiej doszło do 104 kradzieży paliwa. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na wszystkich innych mysłowickich stacjach było ich w sumie... 14.

  W tym roku jest podobnie: 32 kradzieży, z czego 26 na BP. Policja skarżyła się na współpracę z obsługą stacji. Zdarzało się, że nie miał kto pokazać policjantowi zapisu z monitoringu.

  - Od czasu publikacji DZ niewiele się zmieniło. Stacja BP nadal jest ulubionym miejscem złodziei paliwa - mówi kom. Marcin Koper z KMP w Mysłowicach.

  Dwa tygodnie temu Magdalena Kandefer, rzeczniczka BP Polska, zapewniła nas, że firma sprawdzi wszystkie informacje, o których napisaliśmy. - To wymaga czasu. Sygnały, które otrzymaliśmy od DZ będą teraz przez nas analizowane i sprawdzane - mówiła Kandefer.

  Minęły dwa tygodnie. Na nasze kolejne pytania rzecznik odpowiadała mniej więcej w ten sam sposób: Ja też czekam na informacje, jak tylko je dostanę, od razu się z panem skontaktuję.

  Tempo, pani rzecznik!
  Być może kradzieże paliwa na stacji prywatnej firmy nie powinny mnie obchodzić. W końcu najbardziej poszkodowana jest spółka. To ona traci paliwo, pieniądze i być może zaufanie klientów. Dziwi mnie jednak postawa firmy. Zamiast jak najszybciej wyjaśnić wszystkie wątpliwości i zarzuty policji, przez dwa tygodnie pani rzecznik nie potrafi (nie chce?) uzyskać kilku informacji. Jeśli zmiany, które mają poprawić bezpieczeństwo na mysłowickiej stacji, będą wprowadzane w takim tempie, w jakim pracuje pani rzecznik, to policja chyba jeszcze długo będzie miała przy ul. Katowickiej co robić...

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.