Wybierz region

Wybierz miasto

  Komisja żąda wyjaśnień

  Autor: (jal)

  2003-06-07, Aktualizacja: 2004-12-18 19:12 źródło: Dziennik Zachodni

  Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bada okoliczności wydarzenia, które miało miejsce podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk. Podczas obrad, grupa dobrze zbudowanych mężczyzn, którzy ...

  Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bada okoliczności wydarzenia, które miało miejsce podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk. Podczas obrad, grupa dobrze zbudowanych mężczyzn, którzy przedstawili się jako akcjonariusze, rozpoczęła na sali rozróbę.

  - Chcemy wyjaśnić okoliczności, jakie miały miejsce podczas WZA. Skierowaliśmy w piątek do zarządu Hydrobudowy pismo z prośbą o wyjaśnienia - powiedział Michał Stępniewski, rzecznik prasowy KPWiG.

  Według niego, postępowanie dotyczące zajść podczas WZA spółki powinno być prowadzone przez policję, prokuraturę i sądy, gdyż KPWiG nie ma kompetencji, by bezpośrednio ingerować w sprawy spółki.

  W Hydrobudowie od pewnego czasu trwa spór pomiędzy zarządem spółki a częścią akcjonariuszy. Zarząd twierdzi, że działania niektórych akcjonariuszy mają na celu wrogie przejęcie spółki. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada, czy członkowie zarządu Hydrobudowy nie wyprowadzili ze spółki pieniędzy, o czym zawiadomił prokuraturę w marcu jeden z akcjonariuszy spółki, NFI Jupiter SA.

  - Jedyny zarzut, stawiany członkom zarządu Hydrobudowa Śląsk SA w prasie, dotyczy transakcji zakupu bonów dłużnych od spółki Budownictwo i Konstrukcje Sp. z o.o. Transakcja ta opisywana jest w prasie w sposób nieprawdziwy, nie mający żadnego uzasadnienia w stanie faktycznym - podała Hydrobudowa w swoim komunikacie.

  W marcu KPWiG złożyła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez akcjonariuszy Hydrobudowy Śląsk, dotyczącego działania w porozumieniu.

  Zarząd spółki złożył w Komisji pismo, w którym zarzucił NFI Jupiter oraz Energopolowi Południe złamanie ustawy o publicznym obrocie. Według Hydrobudowy, obaj ci akcjonariusze działali w porozumieniu i przekroczyli, bez zgody komisji, 33 proc. na WZA spółki.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)