Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolorowy szpital

  Autor: (bok)

  2006-03-08, Aktualizacja: 2006-03-07 19:00 źródło: Dziennik Zachodni

  Pastelowe kolory gabinetów, lasery, większa sala ćwiczeń. W Szpitalu nr 2 w Mysłowicach otwarto wyremontowany oddział rehabilitacji. Placówka wzbogaciła się również o nową karetkę.

  Pastelowe kolory gabinetów, lasery, większa sala ćwiczeń. W Szpitalu nr 2 w Mysłowicach otwarto wyremontowany oddział rehabilitacji. Placówka wzbogaciła się również o nową karetkę.


  Pacjentów witają automatycznie otwierane drzwi. Wybudowano podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Na I piętro, gdzie mieści się dział rehabilitacji można dostać się nowoczesną windą. Recepcję pomalowano na żółty, pastelowy kolor. Ścianom dużej sali ćwiczeń, z drabinkami i przyrządem do podwieszania pacjentów, bliżej do koloru pomarańczowego. Osiem kabin rehabilitacyjnych wymalowano na wrzosowo.

  - Same dobierałyśmy kolory. Są optymistyczne i mają uspokajać pacjentów - pochwaliła się rehabilitantka Małgorzata Stepaniak.

  W gabinetach fizykoterapii ustawiono urządzenia leczące m.in. polem elektromagnetycznym, światłem, czy prądami Traeberta.

  - To jeden z nowocześniejszych aparatów. Stosuje się go przy bólach kręgosłupa. Polem elektromagnetycznym i laserami leczymy obrzęki, a prądy mają działanie przeciwbólowe - wyjaśniła Agnieszka Grzesik z Działu Rehabilitacji.  Pomieszczenia remontowano od sierpnia ubiegłego roku. Z miejskiej kasy wysupłano na ten cel ok. 1,2 mln zł. Wcześniej mieściły się tu magazyny techniczne.

  - Było dużo pomieszczeń, w których leżało po jednej rurze - opowiada Karol Zakrzowski, dyrektor Szpitala nr 2.

  - Nie ma porównania. Stare pomieszczenia urągały wszelkim standardom - oceniła czekająca w kolejce do rejestracji Teresa Karaszewska. Od kilku miesięcy leczy złamane żebra. Szpital wzbogacił się również o nową karetkę. Jest wyposażona w nosze najazdowe i tzw. fotel kardiologiczny.

  - Wcześniej mieliśmy tylko ręczne. Fotel posłuży do transportu w pozycji siedzącej lub półleżącej. Wykorzystamy go w domach, gdzie nie ma windy - opisuje Mirosław Sztuk, ratownik medyczny.  W kabinie medycznej mercedesa wbudowano instalację dostarczającą tlen. Wcześniej sanitariusze korzystali z leżącej na podłodze butli. Komfort przewożonych pacjentów i samych ratowników wzrośnie - przedział medyczny ma niezależne ogrzewanie.

  - To niebo a ziemia. Na starą karetkę narzekali nawet pacjenci - dodaje Sztuk.

  Poprzednią karetką szpital otrzymał w darze ze Szwecji. Miała ponad 20 lat, ale przez kilka kolejnych służyła mysłowiczanom.

  - Musieliśmy ją skasować i przez kilka miesięcy męczyliśmy się ze starym polonezem. Nowa karetka kosztowało 150 tys. zł - dodaje Zakrzowski.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.