Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak plażówka, to w Mysłowicach

  Autor: (l. jaź.)

  2006-03-09, Aktualizacja: 2006-03-09 09:14 źródło: Dziennik Zachodni

  Po raz trzeci Mysłowice będą gospodarzami dużej imprezy w siatkówce plażowej. Po mistrzostwach Europy do lat 18 i 23 przyszła pora na zawody o znacznie większej randze.

  Po raz trzeci Mysłowice będą gospodarzami dużej imprezy w siatkówce plażowej. Po mistrzostwach Europy do lat 18 i 23 przyszła pora na zawody o znacznie większej randze. W dniach 23-27 sierpnia terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach rozegrane zostaną mistrzostwa świata do lat 21. Umowę na organizację tej imprezy podpisali wczoraj prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski i prezydent miasta Grzegorz Osyra.


  - PZPS po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem - z zadowoleniem przyznał prezydent Mysłowic. - Ranga tym razem jest znacznie wyższa, ale mamy już pewne doświadczenie i postaramy się je wykorzystać. Jestem spokojny, że wszystko będzie dobrze. Jednej rzeczy nie mogę być pewny - pogody.

  Prezes Przedpełski dodał, że Związek kładzie nacisk na rozwój siatkówki plażowej, chce, aby na następnych igrzyskach polska para walczyła już o czołowe miejsca.

  - W tej chwili jesteśmy w trakcie organizacji grupy zawodniczek i zawodników, którzy będą grać tylko na piasku - zdradził prezes PZPS. - Mamy środki na całoroczne stypendium dla dwóch par, chcemy zapewnić im udział w zagranicznych turniejach i treningach. Nasza czołowa para dziewcząt Urban i Wiatr trenuje w Łodzi w hali, gdzie jest piasek.

  Planuje się, że zarówno w turnieju dziewcząt, jak i chłopców wystąpią 24 zespoły. Polska jako gospodarz ma prawo wystawienia czterech zespołów. W pierwszej rundzie rywalizacja toczyć się będzie w sześciu grupach. Do dalszych gier awansuje 16 zespołów (po dwie najlepsze pary z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc). Druga runda rozgrywana będzie systemem pucharowym. Termin zgłaszania się do mysłowickich mistrzostw minie 3 czerwca.

  - Koszt poprzedniej imprezy nie przekroczył 250 tysięcy złotych, nie sądzę, aby budżet mistrzostw świta był większy - dodała dyrektorka MOSiR Elżbieta Zając. - Planujemy rozbudowę istniejącej bazy, na mistrzostwa będzie przygotowanych 9 boisk.

  Poprzednie MŚ U-21 rozegrane zostały w Rio de Janeiro. Wśród mężczyzn złoty medal zdobyli Łotysze Martins Plavins i Aleksandrs Samoilovs, wśród kobiet triumfowały Brazylijki Carolina Solberg Salgado i Camilinha Saldanha.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.