Wybierz region

Wybierz miasto

  Husarz do poprawki

  Autor: (ag)

  2006-03-11, Aktualizacja: 2006-03-10 20:28 źródło: Dziennik Zachodni

  Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) nie podoba się polski husarz na koszulkach, w których ma występować podczas finałów MŚ nasza reprezentacja.

  Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) nie podoba się polski husarz na koszulkach, w których ma występować podczas finałów MŚ nasza reprezentacja. FIFA wysunęła zastrzeżenia co do odcienia barwy wizerunku husarza, zbyt wyrazistego na podstawowym kolorze koszulki i zasugerowała ewentualne rozjaśnienie zarysu wizerunku polskiego wojownika.

  O tych wątpliwościach wiedzą już w Polsce. Kierownik reprezentacji, Krzysztof Rola-Wawrzecki podkreślił, iż sprawa nie jest jeszcze przesądzona. - Wraz z Pumą, która jest producentem strojów, podjęliśmy starania w celu rozwiązania problemu. Nie ulega wątpliwości, że aby wizerunek husarza mógł pozostać na koszulkach, jego odcień musi zostać rozjaśniony - powiedział Rola-Wawrzecki.

  Podczas warsztatów szkoleniowo-informacyjnych dla przedstawicieli 32 federacji uczestniczących w MŚ, które przed kilkoma dniami odbyły się w Duesseldorfie, przedstawiciele PZPN zgłosili dwa kolory strojów polskiej reprezentacji. Główny komplet to białe koszulki i czerwone spodenki, a rezerwowy to czerwone koszulki i białe spodenki. Na podstawie danych ze wszystkich 32 uczestników mundialu, FIFA w najbliższym czasie wyznaczy kolory strojów, w jakich reprezentacje zagrają w poszczególnych spotkaniach.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.