Wybierz region

Wybierz miasto

  "Górnik" działał prawidłowo

  Autor: (kpb)

  2006-04-05, Aktualizacja: 2006-04-07 13:39 źródło: Dziennik Zachodni

  Decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy zlecaniu prac przez kopalnię "Wesoła" klubowi sportowemu Górnik z tej dzielnicy jest już prawomocna.

  Decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy zlecaniu prac przez kopalnię "Wesoła" klubowi sportowemu Górnik z tej dzielnicy jest już prawomocna. Postanowienie prokuratury uprawomocniło się mimo, że zażalenie na tę decyzję złożył Sylwester Ś., przewodniczący zakładowej organizacji związkowej "Solidarność 80".


  - Jego zażalenie wpłynęło grubo po terminie. Poza tym, ten pan nie był pokrzywdzonym, więc nie przysługuje mu takie prawo - poinformował Artur Ott, szef Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach.

  Zdaniem Sylwestra Ś., Górnik Wesoła utrzymuje się dzięki zlecanym "po znajomości" pracom. Klub miał je wykonywać wykorzystując m. in. sprzęt i pracujące w kopalni osoby. Szef "Solidarności 80" zarzucał, że górnicy z "Wesołej" wykonywali je w godzinach swojej pracy w kopalni.

  Działacze od początku tłumaczyli, że takie zarzuty to nieporozumienie. Klub wykonywał prace, ale -jak wszystkie inne firmy - startował w przetargach.

  Prokurator nie dopatrzył się cech przestępstwa przy kolejnych zarzutach.

  - Okazało się, że w tych dniach pracownicy brali urlopy - wyjaśnił prokurator Ott.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.