Wybierz region

Wybierz miasto

  Dyrektorka świetlicy boi się prezydenta

  Autor: Krzysztof P. Bąk

  2006-03-22, Aktualizacja: 2006-03-21 19:38 źródło: Dziennik Zachodni

  Budynek świetlicy profilaktyczno-wychowawczej przy ul. Gwarków 24 wymaga remontu. Od pięciu lat kolejne władze miasta nie potrafią wygospodarować na to pieniędzy. Koszt robót oszacowano na ponad 1 mln zł.

  Budynek świetlicy profilaktyczno-wychowawczej przy ul. Gwarków 24 wymaga remontu. Od pięciu lat kolejne władze miasta nie potrafią wygospodarować na to pieniędzy. Koszt robót oszacowano na ponad 1 mln zł.

  Na początku lutego topniejący śnieg pozalewał sufity w dwóch świetlicach. Od tego wydarzenia upłynął już ponad miesiąc. Na zaciekach powoli tworzy się grzyb. To wszystko w salach, gdzie stoją stoły do tenisa stołowego i piłkarzyki.

  Chcieliśmy napisać tekst interwencyjny o potrzebie remontu. Jednak dyrektorka świetlicy, nie widziała potrzeby rozmowy na ten temat.

  - Nie mam zaufania do waszej gazety. Nie chcę rozmawiać, bo boję się prezydenta. Generalnie prezydent jest w porządku, ale Rada Miasta nie chce mu dać pieniędzy - wyznała Alicja Filipiak-Kozioł.

  Nie chciała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego bardziej niż o zdrowe podopiecznych, boi się utraty stanowiska pracy z powodu udzielenia informacji do tekstu. Zalane pomieszczenia pozwoliła sfotografować dopiero po serii telefonów. Wicedyrektorka MOPS-u poradziła, by zadzwonić do Urzędu Miasta. W Wydziale Zdrowia Filipiak-Kozioł odesłano do biura prasowego urzędu. Tam wydano zgodę na zdjęcia, ale zabroniono dyrektorce udzielać informacji. W tym czasie dyrektorka świetlicy mogła spokojnie zgłosić potrzebę remontu w swojej placówce. - Nikt z żadnym wnioskiem się nie zwracał - poinformowała Katarzyna Szymańska z biura prasowego mysłowickiego magistratu.  Komentarz DZ

  Oto wzór dla innych dyrektorów w mieście otoczonym przez bandę szpiegów. Nie gada z byle kim i siedzi cicho w kącie. Brawo! A jaka podejrzliwa! Szkoda tylko, że rewolucyjną czujność ujawniła podczas spotkania z dziennikarzem, a nie zauważyła grzyba na własnym suficie.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.