Wybierz region

Wybierz miasto

  Dwa pasy jedną ręką

  Autor: Rafał Musioł

  2006-03-07, Aktualizacja: 2006-03-07 09:20 źródło: Dziennik Zachodni

  Grzegorz Proksa (Polish Boxing Promotion) zdobył dwa pasy młodzieżowego mistrza świata wagi średniej i to niezwykle prestiżowych federacji WBC i IBF. Pochodzący z Mysłowic pięściarz w angielskim Hartlepool przez tko w ...

  Grzegorz Proksa (Polish Boxing Promotion) zdobył dwa pasy młodzieżowego mistrza świata wagi średniej i to niezwykle prestiżowych federacji WBC i IBF. Pochodzący z Mysłowic pięściarz w angielskim Hartlepool przez tko w siódmej rundzie pokonał Belga Kennetha van Eesvelde'a.


  - To był trudny przeciwnik, ale od początku kontrolowałem to, co działo się w ringu. Mały problem pojawił się dopiero wtedy, kiedy doznałem kontuzji lewej ręki. W ostatnich dwóch rundach właściwie nie mogłem już nią uderzać. Wtedy pojedynek nie wyglądał już tak, jak sobie to planowałem. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że zakończyłem go przed czasem - stwierdził pięściarz.

  Polak (21 lat, 6 zwycięstw, bez porażki) od początku ostro zaatakował rywala (22 lata, 5 wygranych, 3 remisy, teraz poniósł pierwszą porażkę), bijąc go sierpowymi z obu rąk w tułów i w głowę.

  - Byłem świetnie przygotowany kondycyjnie, dużo dały mi sparingi z przygotowującym się do walki o mistrzostwo świata IBO, Mihaly Kotaiem. Biłem się z nim po kilkanaście rund dziennie. To miała być walka mojego życia, nie mogłem niczego zaniedbać - przyznał Proksa.

  Belg szybko zainkasował kilka mocnych ciosów, po których nie był w stanie przejąć kontroli nad wydarzeniami. Już w czwartej rundzie Proksa rozbił mu łuk brwiowy, a po jednym z uderzeń niemal wypadł z ringu. W siódmym starciu rana była już tak głęboka, że sędzia postanowił odesłać van Eesvelde'a do narożnika. - Teraz Grzegorza czeka trochę odpoczynku, a później przyjdzie czas na obronę tytułu - stwierdził jego menedżer Krzysztof Zbarski.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.