Wybierz region

Wybierz miasto

  Dwa dni na wysokim poziomie

  Autor: (bok)

  2006-03-03, Aktualizacja: 2006-03-03 12:36 źródło: Naszemiasto.pl

  Lider Myslovitz chciałby, żeby w kalendarzu kulturalnych imprez w Mysłowicach pojawiła się kolejna pozycja - dwudniowe koncerty muzyki, pokazy teatralne i kinowe połączone z propagowaniem wolontariatu.

  Lider Myslovitz chciałby, żeby w kalendarzu kulturalnych imprez w Mysłowicach pojawiła się kolejna pozycja - dwudniowe koncerty muzyki, pokazy teatralne i kinowe połączone z propagowaniem wolontariatu.


  Z takim pomysłem na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta wystąpił Artur Rojek x, wokalista Myslovitz i Maciej Koterba z fundacji "Choise to choose". Współpracuje z nimi równie Paweł Maliszczak z Miejskiego Centrum Kultury. Cała trójka mocno angażowała się w organizację styczniowego koncertu WOŚP na mysłowickim Rynku.

  - Pomysł wziął się z moich zainteresowań, chęci zorganizowania tego typu przedsięwzięcia, doświadczeń z udziału w wielu podobnych imprezach w Europie. Za sprawą Myslovitz, Lenny Valentino, Negatywu, Delons czy Penny Lane, Mysłowice od dawna kojarzone są głównie z muzyka To idealne miejsce do zrobienia festiwalu muzycznego- wyjaśnia Rojek.

  Jego zdaniem w Mysłowicach tkwi spory potencjał do zorganizowania takiej imprezy. Mogłaby ona ożywić to miasto.

  - Uważam ze tego typu przedsięwzięcie może rozruszać kulturalnie Mysłowice, przyciągnąć wielu ciekawych ludzi i wpłynąć na jego rozwój - twierdzi lider Myslovitz.

  Impreza miałaby być zorganizowana na kilkuhektarowym terenie przy kąpielisku Słupna. Tam właśnie odbył się m. in. koncert z okazji 10-tych urodzin Myslovitz.

  Artur Rojek zadeklarował, że wspomoże jej organizację swoim doświadczeniem i kontaktami. - Oczekuję od miasta pomocy organizacyjnej jak i finansowej - mówi.

  Według wstępnych planów impreza miałaby trwać dwa dni. Obok koncertów muzyki, teatralnych przedstawień i kinowych pokazów, można by propagować ideę wolontariatu.

  - Wolontariat jest coraz powszechniejszy, budzi coraz większe zainteresowanie, a takiej imprezy nie ma nie tylko w Polsce, ale i w Europie - dodał Maciej Koterba. Jako wolontariusz pracował w Dani, Anglii, a przez ostatnie cztery lata równieżw Chinach. Angażuje się m. in. w działalność fundację "Choice to choose", która pomaga chińskim dzieciom.

  Pomysł poparł już prezydent Grzegorz Osyra. Wstępnie zaproponowano dwa terminy - Świętojańskie Dni Mysłowic pod koniec czerwca i sierpień, który bardziej odpowiada pomysłodawcom.

  - Projekt czeka na ostateczna zgodę władz miasta. Myślę, ze swoje miejsce znajdą tu przedsięwzięcia uważające się za alternatywne jak i za nie alternatywne. Moja rola w tym, żeby wszystko miało wysoki poziom - kończy wokalista Myslovitz.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)