Wybierz region

Wybierz miasto

  Dalszy ciąg problemów z wodociągiem

  Autor: (greg)

  2006-04-10, Aktualizacja: 2006-04-10 10:26 źródło: Dziennik Zachodni

  Być może dzisiaj Urząd Miasta w Mysłowicach zadecyduje co zrobić z nieczynnym wodociągiem, który prawdopodobnie jest przyczyną kłopotów naszych Czytelników. W czwartek opisaliśmy problemy państwa Sokalów.

  Być może dzisiaj Urząd Miasta w Mysłowicach zadecyduje co zrobić z nieczynnym wodociągiem, który prawdopodobnie jest przyczyną kłopotów naszych Czytelników.

  W czwartek opisaliśmy problemy państwa Sokalów. Od 28 marca dom i posesję przy ul. Morgowskiej zalewa woda, która wybija około dziesięć metrów od granicy ich działki. Interweniowali zarówno w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach, jak i w Urzędzie Miasta w Mysłowicach. Bez rezultatu. RPWiK zbadał czy w należącym do niego wodociągu nie ma awarii. Okazało się, że sieć nie jest uszkodzona, więc firma nie będzie się zajmować wybijającą wodą. UM wybrał pozycję wyczekującą i cały czas ogląda się na RPWiK.

  - Państwo Sokalowie mają pecha - mówi Małgorzta Jędrzejczyk z biura prasowego UM. - Nie wiem jak to się stało, że ten stary wodociąg nie został przejęty przez RPWiK. Jeśli oni nie zajmą się tą sprawą, to pewnie ten problem spadnie na nas. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyciągnięcie tych rur, ale to może okazać się zbyt kosztowne. Doraźnie pomóc mogłoby zabetonowanie otworów do nich.

  Jędrzejczyk dodała, że kompleksowe rozwiązanie problemu wybijającej wody może nastąpić za kilka tygodni. - W maju mamy zamiar zrobić przy tej ulicy rowy melioracyjne. Może to być trudne, bo pomiędzy drogą i ogrodzeniami działek jest bardzo mało miejsca.

  Tymczasem państwo Sokalowie radzą sobie sami. Kupili dwie pompy, które wyciągają wodę, a przed swoim domem wykopali rów, którym woda płynie w kierunku ul. 3 Maja. Po naszej interwencji w czwartek zjawił się tam pracownicy UM. - Robili jakiś przekop, ale to było trzydzieści metrów od naszego domu - mówi Justyna Sokal. - Szkoda, że urzędnicy tylko myślą, a nie działają.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.