Wybierz region

Wybierz miasto

  Cisza przed burzą

  Autor: Marcin Zasada, kpb

  2006-03-22, Aktualizacja: 2006-03-21 19:46 źródło: Dziennik Zachodni

  W Brzęczkowicach, między ul. Korfantego i Hlonda miały kiedyś powstać boiska i tereny rekreacyjne. Projekt nie doczekał się jednak realizacji, bo nie było na to pieniędzy.

  W Brzęczkowicach, między ul. Korfantego i Hlonda miały kiedyś powstać boiska i tereny rekreacyjne. Projekt nie doczekał się jednak realizacji, bo nie było na to pieniędzy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w tym miejscu może niebawem stanąć supermarket Lidl.

  - Od jakiegoś czasu tym terenem interesują się deweloperzy, a miasto jest chętne do jego sprzedaży. Być może Lidl już dawno by tam stał, gdyby nie fakt, że kawałek ziemi należącej do miasta (druga część terenu należy do spółdzielni - przyp. red.) jest za mały na potrzeby marketu. Nie oznacza to jednak, że Lidla tam nie będzie - mówi nasz informator.

  Sekretarz miasta, Izabela Gołaszczyk-Sobczyk powiedziała nam wczoraj, że do urzędu nie wpłynął jeszcze żaden wniosek w tej sprawie. Radny Dariusz Wójtowicz obawia się jednak, że to tylko cisza przed burzą.

  - W urzędzie wszyscy nabrali wody w usta. Jeśli sprawa marketu dojdzie do skutku, własnoręcznie roześlę petycje do mieszkańców Brzęczkowic. W Mysłowicach jest już wystarczająco dużo sklepów wielkopowierzchniowych. Obok stoi przecież Biedronka, a niedaleko jest też Kaufland i Real - podkreśla Wójtowicz. - Z drugiej strony wciąż liczę na to, że przed wyborami nikt nie zdecyduje się na wpuszczenie na osiedle supermarketu.

  Przeciwni budowie marketu są mieszkańcy i kupcy z Brzęczkowic. - To beznadziejny pomysł. Bardziej przydałby się nam porządny plac zabaw dla naszych dzieci albo żłobek, bo w Mysłowicach jest tylko jeden - mówi Monika Nowakowska, mieszkająca przy ul. Hlonda.

  - Supermarket? Byłaby to dla nas spora niespodzianka. Na pewno nie poprawiłoby to naszej sytuacji. Wręcz przeciwnie - dodaje Mirosław Pycia, kupiec należący do Stowarzyszenia Przedsiębiorców w Mysłowicach.

  Niechętnym okiem na perspektywę wybudowania marketu patrzy również Mysłowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

  - Na pewno nie odsprzedamy swojej części tej ziemi - zapewnia wiceprezes spółdzielni Adam Kaliszczak. - Kilka lat temu wykonaliśmy projekt stworzenia tam terenów rekreacyjnych. Teraz trzeba by go zaktualizować. Potrzebne są też pieniądze.

  Zwolennikiem takiego rozwiązania jest również radny Wójtowicz.

  - Na tym osiedlu mieszkańcy mają już dość betonu. Przydałaby się mała oaza. Potrzebna jest też droga łącząca oba osiedla - podkreśla.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.