Wybierz region

Wybierz miasto

  Buczek nie jest zainteresowany sprzedażą mieszkań

  Autor: (kpb)

  2006-03-16, Aktualizacja: 2006-03-15 21:01 źródło: Dziennik Zachodni

  O swojej decyzji właściciel bloków przy ul. Mikołowskiej 5-7 poinformował w formie pisemnej przewodniczącego Rady Miasta. Do takiego kroku Mariana Buczka miały skłonić składane przez mieszkańców doniesienia do ...

  O swojej decyzji właściciel bloków przy ul. Mikołowskiej 5-7 poinformował w formie pisemnej przewodniczącego Rady Miasta. Do takiego kroku Mariana Buczka miały skłonić składane przez mieszkańców doniesienia do prokuratury. Nazywa je "szykanami". Jego zdaniem lokatorzy nie kontaktowali się z nim, żeby pozytywnie załatwić sprawę sprzedaży mieszkań.

  - Skoro na dzień dzisiejszy poinformował, że wycofuje się ze sprzedaży mieszkań z tych powodów, praktycznie nasza rola w negocjacjach się kończy - uważa Edward Lasok, przewodniczący mysłowickiej Rady Miasta.

  Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego roku, Buczek drastycznie podniósł czynsze lokatorom dwóch bloków przy ul. Mikołowskiej. Prezydent Mysłowic zaproponował, że gmina odkupi 110 mieszkań. Chciał na ten cel wydać 4 mln zł, czyli ok. 700 zł za m. kw. Buczek żądał trzysta złotych więcej. Na początku marca radni zabezpieczyli w budżecie miasta 1,2 mln zł na ten cel. Zadeklarowali, że sami przystąpią do negocjacji. Trzyosobowa delegacja spotkała się z Buczkiem kilka dni później. Po kilu dniach do kancelarii Rady Miasta wpłynęło pismo, że właściciel bloków całkowicie wycofuje się z negocjacji.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.