Wybierz region

Wybierz miasto

  Brzęczkowice: Chwilowe załamanie... gazowe

  Autor: (mz)

  2006-02-24, Aktualizacja: 2006-02-23 15:23 źródło: Dziennik Zachodni

  Nie dość, że 46-letni mysłowiczanin o mało nie zagazował się na śmierć, nie wysadził w powietrze bloku przy Hlonda 4, to... instalację gazową miał jeszcze podłączoną nielegalnie.

  Nie dość, że 46-letni mysłowiczanin o mało nie zagazował się na śmierć, nie wysadził w powietrze bloku przy Hlonda 4, to... instalację gazową miał jeszcze podłączoną nielegalnie. We wtorek, tuż przed północą policję wezwał jeden z jego sąsiadów, bo z mieszkania 46-latka dobiegał hałas i głośne krzyki. Na miejscu policjanci wyczuli jednak silną woń ulatniającego się gazu ziemnego.


  - Drzwi do jego mieszkania były otwarte. W środku siedział pijany mężczyzna, który wcześniej odkręcił wszystkie kurki w kuchence. Policjantom tłumaczył, że... przechodził chwilowe załamanie nerwowe. Miał we krwi 1,9 promila alkoholu - powiedział DZ kom. Marcin Koper, zastępca naczelnika sekcji prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach. - Wystarczyłby jeden zapalony papieros by cały budynek wyleciał w powietrze. Policjanci dokładnie przewietrzyli mieszkanie i odwieźli niedoszłego samobójcę do izby wytrzeźwień.

  Po krótkich oględzinach, okazało się, że 46-latek korzystał z gazu z prowizorycznej, nielegalnie podłączonej instalacji. W środę przesłuchiwała go policja. Jego sąsiedzi byli zszokowani. - O Boże! Przecież wszyscy mogliśmy wylecieć w powietrze! - nie kryła oburzenia starsza pani mieszkająca przy Hlonda 4.

  - To jakiś wariat! Wszystkich nas naraził na ogromne niebezpieczeństwo. Nikt z nas nie był świadomy tego, że mieszka w jednym bloku z takim oszołomem - dodał inny mieszkaniec Hlonda.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)