Wybierz region

Wybierz miasto

  Będzie przejazd nad Boliną

  Autor: (para)

  2006-03-10, Aktualizacja: 2006-03-09 15:01 źródło: Dziennik Zachodni

  Znane są wyniki nowej ekspertyzy mostu nad potokiem Bolina. Sporządzona na zamówienie prezydenta miasta po spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy Piasek dopuszcza ograniczony ruch na moście.

  Znane są wyniki nowej ekspertyzy mostu nad potokiem Bolina. Sporządzona na zamówienie prezydenta miasta po spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy Piasek dopuszcza ograniczony ruch na moście. Oględziny techniczne mostu przeprowadzono w połowie lutego. Specjaliści stwierdzili jednoznacznie, że most nie został naprawiony. Jednak można po nim jeździć po spełnieniu określonych zaleceń. Obciążenie mostu nie może przekraczać 3,5 tony. Jazda może odbywać się tylko jego środkiem, wahadłowo i przy zachowaniu prędkości 20 km/h.

  Żeby most mógł jeszcze służyć mieszklańcom, trzeba jednak wyremontować nawierzchnię na dojazdach i na samym moście. Trzeba go również dodatkowo podeprzeć oraz zabezpieczyć balustrady. Oznacza to, że nim pierwsze samochody przejadą przez most nad potokiem - minie jeszcze trochę czasu. Sam projekt organizacji ruchu ma zostać opracowany do końca marca. Władze twierdzą, że można by go uruchomić z początkiem kwietnia. Odwleka się natomiast sprawa budowy nowego mostu. Miasto nadal nie może dojść do porozumienia z właścicielem gruntu w sąsiedztwie mostu. Żeby zrealizować inwestycję, miasto musi nieruchomość wykupić. Właściciel na razie nie wyraził zainteresowania sprzedażą.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.