Wybierz region

Wybierz miasto

  Bandyci u Edyty Górniak

  Autor: (bs)

  2006-03-21, Aktualizacja: 2006-03-21 08:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Brawurowa akcja detektywa Krzysztofa Rutkowskiego i jego ludzi zakończyła w niedzielę, 19 marca gehennę Edyty Górniak i jej męża, Dariusza Krupy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wymusić od gwiazdy 200 ...

  Brawurowa akcja detektywa Krzysztofa Rutkowskiego i jego ludzi zakończyła w niedzielę, 19 marca gehennę Edyty Górniak i jej męża, Dariusza Krupy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wymusić od gwiazdy 200 tysięcy złotych.

  Wszystko zaczęło się przed kilkudziesięcioma dniami. Jakiś mężczyzna skontaktował się telefonicznie z mężem Edyty i zażądał 120 tys. zł. Telefony były coraz bardziej natarczywe. Rozmówca groził, że w razie odmowy rodzinę czekają mało przyjemne przeżycia. W miarę upływu czasu szantażysta stawał się coraz bardziej nachalny i bezczelny.

  - W obawie o bezpieczeństwo i zdrowie żony oraz dziecka, pan Dariusz zdecydował się zwrócić do mnie o pomoc - relacjonuje detektyw Krzysztof Rutkowski. - Od tego momentu wszelkie rozmowy pomiędzy nim a szantażystą były rejestrowane.

  Ustalono termin przekazania wynegocjowanej kwoty 170 tys. zł. Miało do tego dojść w minioną niedzielę o godz. 15 w jednym z łódzkich hoteli. O umówionej porze pojawił się tam 53-letni mieszkaniec Opola, Marek K., który przyszedł po odbiór pieniędzy z 48-letnim Andrzejem G. Pierwszy udał się do pokoju hotelowego, gdzie Dariusz, mąż Edyty, z pomocą detektywa Rutkowskiego przygotował zasadzkę. Andrzej G. oczekiwał w hotelowym holu. Jego kompan został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy odebrał i rozpakowywał - żeby przeliczyć banknoty - pakiet, w którym miało być 170 tys. zł.

  Całe zajście zostało zarejestrowane za pomocą ukrytych kamer. Ujęci przez ekipę Rutkowskiego mężczyźni zostali przekazani łódzkim policjantom - razem z dowodami w postaci nagrań rozmów z szantażystą i zarejestrowanego na taśmie finału akcji.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.