Wybierz region

Wybierz miasto

  46. sesja Sejmiku: Znowu bez wojewody

  Autor: (wit)

  2006-03-28, Aktualizacja: 2006-03-27 20:30 źródło: Dziennik Zachodni

  Podczas kolejnej, 46 sesji Sejmiku województwa śląskiego zdecydowano o pomocy finansowej dla remontu drogi między dzielnicami Raciborza oraz pomocy powiatowi bielskiemu w odbudowie drogi między Porąbką a Wielką Puszczą.

  Podczas kolejnej, 46 sesji Sejmiku województwa śląskiego zdecydowano o pomocy finansowej dla remontu drogi między dzielnicami Raciborza oraz pomocy powiatowi bielskiemu w odbudowie drogi między Porąbką a Wielką Puszczą. W czasie sesji marszałek województwa Michał Czarski mówił, że Ministerstwo Skarbu Państwa ociąga się z przekształceniem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Spółka ta cały czas pozostaje przedsiębiorstwem państwowym, co zdecydowanie utrudnia w niej dokonywanie przekształceń. Już od dawna samorządy naszego regionu mają gotowy projekt przejęcia, ale warszawskie władze ociągają się z decyzją w tej sprawie.

  Wczoraj, na sesji Sejmiku,. jak zwykle zresztą, ławy dla zaproszonych gości świeciły pustakami. Jak zawsze obecny był komendant wojewódzki policji generał Kazimierz Szwajcowski, a oprócz niego tylko dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości - Izabela Kloc oraz Michał Wójcik. Tymczasem nowy wojewoda śląski - Tomasz Pietrzekowski ani razu nie był jeszcze na sesji, za każdym razem wysyłając na nią swoich zastępców.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.